Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mszfkhu1/public_html/templates/mszfszk/functions.php on line 188

 

Kiskunhalas, 2012. március 29. Csütörtök

A kiskunhalasi városi ügyészség bűncselekmény hiányában megszüntette a nyomozást annak a kiskunmajsai nyugdíjas hitelkárosultnak az ügyében, aki csalás, jogtalan haszonszerzés és sok százezer magyar devizahiteles sérelmére elkövetett uzsora bűncselekmény miatt tett feljelentést a hitelező OTP bank ellen. Dr. Hóvári Brigitta ügyész ugyanakkor egyetértett a feljelentő Horváth Ferencné azon törekvésével, hogy az általa kötött magánjogi ügyleten keresztül a polgári bíróság vizsgálja ki azon tömeges felvetések jogalapját, amelyek ezen hitelszerződések tisztességes feltételeit, egyoldalú módosításait, a bank jóhiszemű eljárását, és az elszámolások módját, helyességét megkérdőjelezi – adta tudtul az eseményt figyelemmel kísérő Magyar Szociális Fórum csütörtökön, az érintett tájékoztatása alapján.

Horváth Ferencné bírósági keresetét a kiskunhalasi városi bíróság február 16-án áttette a Bács-Kiskun-Megyei (Kecskemét) bíróságra, arra való hivatkozással, hogy az ügy meghaladja a városi bíróság hatáskörét. A tárgyalást azóta sem tűzték ki.

A kiskunhalasi ügyész szerint nem valósultak meg a Horváthné feljelentésében foglalt bűncselekmény törvényi tényállások, mert az ügyfél és a pénzintézet (OTP) között létrejött szerződés a felek kölcsönös és egybehangzó akaratnyilvánítását tartalmazza, melyet a feljelentő önként vállalt és aláírt. Emiatt nem kifogásolható az sem, hogy az alapvető szerződési feltételek lehetővé teszik az egyoldalú kamatmódosítás, és az árfolyamváltozásból fakadó törlesztési korrekciókat. „Éppen azért a hitelfelvevők utóbb nem hivatkozhatnak kellő alappal arra, hogy nem voltak tisztában az árfolyam-ingadozás esetleges tehernövelő hatásaival” – áll a határozatban.

Nincs szó az ügyfél megtévesztéséről sem, mert a bank jóhiszeműen kötött szerződést az ügyféllel, a bank nyeresége az üzlet kapcsán pedig legális, mert megfelel a pénzintézetek tevékenységére vonatkozó jogszabályi előírásoknak, valamint az üzletszabályzatnak. Emiatt a cselekmény nem meríti ki sem a csalás, sem az uzsora-bűncselekmény törvényi tényállását sem – tartja az ügyész.

Horváth Ferencné arról tájékoztatta a Magyar Szociális Fórumot, hogy tovább lép, és ha kell a strasbourgi bíróság elé is elviszi az ügyét.+++

 

Látogatottság

4661842
Mai napon
Tegnap
Ezen a héten
Múlt héten
Ebben a hónapban
Múlt hónapban
Összesen
190
6009
27256
4610231
77895
95007
4661842

Your IP: 18.191.107.181
2024-11-23 01:46