Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mszfkhu1/public_html/templates/mszfszk/functions.php on line 188

Budapest, 2012. január 8.

A Magyar Szociális Fórum vasárnap az alábbi nyilatkozatot tette közzé:

A Magyar Szociális Fórumot (MSZF) aggodalommal tölti el a parlamentben képviselt pártok közömbössége a társadalom legégetőbb problémájával, a megélhetési válsággal szemben. Az MSZF nagyon súlyosnak tartja, hogy sem a kormánytöbbség, sem az ellenzék nem törődik az emberek valódi gondjaival, hanem a pénzvilág pozícióinak konszolidálását tartja elsődlegesnek a társadalmi problémák orvoslásával szemben.
Magyarországon emberek milliói szegényednek el, és küzdenek puszta fizikai fennmaradásukért. Nincs munkájuk, nincs miből megélniük. Milliókat tartanak adósságcsapdában anélkül, hogy munkát és kenyeret biztosítanának nekik. A 30-as évek óta nem látott sorok kígyóznak a szegénykonyhák előtt. Kilátástalanná vált helyzetükben emberek tucatjai dobják el maguktól az életet, terjed a tüdőbaj, növekszik azoknak az anyáknak a száma, akik eltaszítják maguktól újszülött gyermekeiket, mert nem tudják őket eltartani, fagyhalál tizedeli a népet. Mindeközben az elit és a felső tízezer hivalkodó gazdagságban él, mert élvezheti a mérhetetlenül igazságtalan tulajdonviszonyok és elosztási viszonyok minden előnyét.
A kormánytöbbség nem teljesíti legfőbb ígéretét, a munkahelyteremtést. A nép jóváhagyása nélkül született új alaptörvényből még a munkához való jogot is kihagyta. Az ellenzék viszont nélkülözi a társadalmi válság leküzdésére irányuló tervet és akcióprogramot. Helyesen kifogásolja ugyan a szabadságjogok beszűkítését, a véleménynyilvánítás és a tájékoztatás korlátozását, az igazságszolgáltatás alárendelését, de nem törődik azoknak az embermillióknak a sorsával, akiknek a szemében a demokrácia értelmét veszítheti megélhetés híján.
A tisztességes ellenzéknek a társadalom oldalán kell állnia azzal a rendszerrel szemben, amelyet kormánytöbbség és ellenzék egyaránt a magáénak vall. Aki a többség érdekét képviseli, annak a bérből és fizetésből élők, az egész életüket ledolgozott nyugdíjasok, a munkanélküliek oldalán kell állnia. A demokrácia ügyét is a dolgozó többség érdekeinek megfelelően kell képviselnie, az emberi jogok érvényre juttatásából kell kiindulnia. A tisztességes ellenzéknek a magyar nemzet oldalán kell állnia. Nem lehet érzéketlen nemzetünk súlyos gondjaival szemben, hanem azokból kiindulva és azokra válaszolva kell politizálnia. Azért kell küzdenie, hogy mérséklődjék az ország alárendelődése a nemzetközi trösztökkel és a globális pénzügyi szférával szemben, csökkenjen a forráskivonás, növekedjen a gazdaság, bővüljön a foglalkoztatás. Jogunk legyen a nemzeti fejlődéshez, és senki se vonhassa kétségbe, legkevésbé saját szövetségeseink!
Az Európai Unióval és az Egyesült Államokkal támadt súrlódás okát az MSZF abban látja, hogy a nagy nemzetközi monopóliumok fenn akarják tartani hazánk alárendeltségét a további szabad forráskivonás további biztosítása céljából, Magyarország viszont meg akar szabadulni kiszolgáltatottságától, és lazítani akar alárendeltségén saját nemzeti fejlődése érdekében. A fejlődéshez való jog nem csak magyar ügy, hanem Európa és a világ minden olyan alávetett helyzetű államának közös célja, amely a jelenlegi igazságtalan gazdasági rend közepette képtelen növekedni, és megélhetést biztosítani népének.
Az Magyar Szociális Fórum elutasítja, hogy Magyarország nemzeti fejlődéshez való jogát az európai jogrendre és a nemzetközi demokratikus normákra hivatkozva elvitassák és akadályozzák. De Magyarországnak sem fűződik objektív érdeke ahhoz, hogy nemzeti fejlődését az európai jogrend és a nemzetközi demokratikus normák rovására valósítsa meg. Egy igazságosabb hazai és nemzetközi rend útja a demokratikus szabadságjogok megvédésén és a társadalmi demokrácián át vezet. A konfliktusból közös érdekek alapján kell kiutat találni. Magyarország és az EU közös érdeke a gazdasági növekedés, a társadalmi stabilitás, az Unió kohéziója. Közös érdek a monopóliumok egyre korlátlanabbá és ellenőrizetlenebbé váló hatalmának kollektív megfékezése. 1948 óta közösen vállalt feladat az emberi jogok érvényre juttatása. Európának és Magyarországának szociális irányba kell kimozdulnia, ha el akarja kerülni a demokrácia alkonyát és a zsarnoksághoz vezető szélsőséges megoldásokat. Mélyreható szerkezeti reformokat kell végrehajtaniuk a közös rendszeren, az elosztási viszonyok terén, demokratizálniuk kell a tulajdonhoz való hozzáférést, érvényt kell szerezniük a tulajdonformák egyenjogúságának. A Magyar Szociális Fórum álláspontja szerint Magyarországnak egyszersmind sokrétűbbé kell tennie nemzetközi kapcsolatait. Földrajzi fekvésének, geopolitikai helyzetének megfelelően új egyensúlyokat kell kialakítania saját fejlődése érdekében, új partnerekre és potenciális szövetségesekre kell szert tennie a kölcsönös érdekek alapján. Magyarország ezzel a nemzetközi „vérfrissítéssel” egyszersmind jó szolgálatot tehet az EU-nak, a nyugati szövetségi rendszernek és a Keletnek is.
A Magyar Szociális Fórum a fentiek szellemben hirdet harcot az Új Évben, következetesen kitart a dolgozó társadalom, a nélkülöző ember pártján. Az MSZF összefogásra és erélyes fellépésre buzdítja a megélhetésükért küszködőket azzal a politikával szemben, amely a válság legsúlyosabb terheit rájuk hárítja, a munkanélküliekre, a nyugdíjasokra, a legkiszolgáltatottabb rétegekre, ahelyett, hogy az ő vállukról venné le a legnagyobb terheket. Az MSZF soraiba hív mindenkit, aki egyetért ezekkel a célokkal, és kész tenni is azért, hogy az emberi jogok ne maradjanak üres szólamok, hanem emberközpontú rendszer teremtődjék hazánkban és Európában. Várjuk olyan szakemberek, tudósok, művészek, pedagógusok, alkotó szellemiségek jelentkezését, akik készek szerepet vállalni e magasztos társadalmi célok elérésében. Segítőkész jelentkezésüket és csatlakozásukat az alábbi címre küldjék:

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.


Látogatottság

4661457
Mai napon
Tegnap
Ezen a héten
Múlt héten
Ebben a hónapban
Múlt hónapban
Összesen
5814
4069
26871
4610231
77510
95007
4661457

Your IP: 18.216.42.122
2024-11-22 21:55