A MAGYAR SZOCIÁLIS FÓRUM (MSZF) TERET BIZTOSÍT AZON SZERVEZETEK BEMUTATKOZÁSÁNAK ÉS KAPCSOLATKERESÉSÉNEK, AMELYEK CÉLJA A DOLGOZÓ ÉS NÉLKÜLÖZŐ TÁRSADALMI RÉTEGEK ÉS KÖZÖSSÉGEK ÉRDEKEINEK ÉRVÉNYRE JUTTATÁSA. AZ MSZF KERETET NYÚJT EGYENJOGÚ EGYÜTTMŰKÖDÉSÜKHÖZ.
Bemutatkozik a Tumenca-Veletek Egyesület
Egyesületünk, a Tumenca ez év májusában jött létre hivatalosan (adatok:Tumenca-Veletek Egyesület 4142 Zsáka, Mátyás király utca 95. Adószám: 19248532-1-09, banki számlaszám: 1040 0384 5052 6972 5169 1000 ). Van egy facebook-csoportunk is Tumenca néven jelenleg 6888 taggal. Az egyesület felelősei: Pap Anikó (tel: 30 408 6010), Dr Horváth Ferenc 70 388 9816), Somi Judit (20 527 3849) Tiszavasváriban (Bűdi-telep), Ózdon (Hétes, Salóvárkony, Kistó, stb), Nyiregyházán (Huszár-telep) és Zsákán, Berettyóújfaluban dolgozunk helyi aktIvisták és formális/informális csoportok segítségével leginkább roma szegregált területen. Célunk nem csak annyi, hogy anyagi forrásokkal segítsünk a rászorulókon (különösen pandémia-időkben), hanem közösségeket formáljunk, amelyek képesek egymással szolidaritás vállalni, jogaikat megismerni és azokért kiállni – az egyéni boldogulás, munkakeresés, munkába állás, ügyintézés, stb. mellett. A telepek (nem kizárólag roma) lakosságával mindennapos a kapcsolatunk, csakúgy, mint kisebbségi ill. önkormányzati szervezeteikkel (melyeknek kötelességük lenne a nehezebb sorsú lakosság gondjaival foglalkozni).
Az egyesület célja: 1.) Küzdelem a diszkrimináció ellen. 2.) A hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségének segítése, támogatása, az emberi jogok védelme. 3.) A fiatalok közigazgatásba való integrálásának elősegítése. 4.) A fiatalok nevelése, képzése, oktatása, képességfejlesztése. 5.) A fiatalok fejlődését szolgáló támogatások, ösztöndíjak felkutatása, közvetítő civil szerve-zetként az kiírásban, odaítélésben, az utókövetésben való tevőleges részvétel. 6.) Közösségek építése, szervezése, fejlesztése, melynek célja – különösen a kisebbségek kö-reiben – a közös ügyekre való rámutatás, a közös ügyekben való részvételi akarat erősítése, az ifjúság öntudatos polgárokká való nevelése. 7.) Tanácsadás a szociális ellátások, a munkaügyi kérdések, a hivatali ügyintézések területein. 8.) A társadalmi kohézió és integráció elősegítése, helyi és nemzetközi kitekintés, ismeretszerzés, kapcsolattartás és együttműködés a hasonló célokat kitűző, azokat elérni kívánó állami, civil szervezetekkel. 9.) Pályázatok népszerűsítése a fiatalok köreiben, tevékenységünkbe történő bevonásuk. 10.) Civil kapcsolatok kialakítása hazai és/vagy nemzetközi segély- és jogsegély szervezetekkel, valamint azokkal az állami és civil szervezetekkel, amelyek tevékenysége elősegítheti egyesületi céljainak elérését. 11.) Kulturális-, szabadidős-, sport- és tömegsport programok és rendezvények szervezése, tá-mogatása. 12.) A magyarországi nemzetiségek jogainak védelme.
Tevékenységünk folyamán – a hivatalos megalakulás kezdetétől, tehát 2020 márciusa óta, mintegy 29 közösségi akciót szerveztünk (gyermeknap, tartós élelmiszer, burgonya-hagyma, ruhák-cipők-háztartási eszközök, gépek, bútorok, stb gyűjtése és osztás) a fent megjelölt településeken. A gyűjtés leginkább Budapesten történik, ahol széles körű szimpatizánsréteg állt mellénk, azonban a nagy távolság miatt a még kedvezményes szállítási költségek is jelentősen megterhelnek bennünket (tagi hozzájárulásokból dolgozunk). -.- |