Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mszfkhu1/public_html/templates/mszfszk/functions.php on line 188
Budapest, 2012. augusztus 24. péntek
Egy budapesti rokkant asszony bejelentette, hogy benzinnel leönti és felgyújtja magát tiltakozásul a kormány aljas módszere ellen, mellyel halálba küldi a megváltozott munkaképességű embereket. Győriné Garai Erzsébet a Magyar Szociális Fórumhoz küldött üzenetében tudatta, hogy szellemi képességének teljes tudatában tervezi sokkoló lépését azért, mert képtelen megélni 27 ezer Forintból, és hiába szeretne dolgozni, olyan beteg, hogy nem tud.
azokkal a szervezetekkel és személyekkel, akik és amelyek tettekkel bizonyították kiállásukat a megkárosítottakért.
Simó Endre újságíró, a Magyar Szociális Fórum alapítószervezőjének előadása a Magyarok Világszövetsége VIII. kongresszusának Mindennapi kenyerünk című népjóléti konferenciáján.
(2012. augusztus 17.)
A szociális létbiztonságról
Nincs nemzet társadalom nélkül. Aki úgy beszél nemzetről, hogy nem szól társadalomról, figyelmen kívül hagyja a nemzet lényegét, az embert és társadalmi közösségét. Döbbenetes tapasztalni, hogy manapság vaskos kötetek jelennek meg a nemzetstratégiáról, anélkül, hogy foglalkoznának bennük legalapvetőbb társadalmi problémáinkkal: a súlyosbodó megélhetési gondokkal, a lakhatással, az egyenlőtlenséggel, a szociális igazságossággal.
Budapest, 2012. augusztus 18. szombat
A nemzet iránti felelősség központi kérdése a társadalmi gondok orvoslása. Ne beszéljen nemzetről, aki nem törődik a magyar társadalom megélhetési gondjaival, nincs nemzet társadalom nélkül – mondta Simó Endre, a Magyar Szociális Fórum alapítószervezője a Magyarok Világszövetségének 8-ik kongresszusán pénteken.
A „Mindennapi kenyerünk” című konferencia keretében elhangzott felkért előadói beszédében Simó csaknem egy millió mély szegényről, közel 4 millió létminimum alatt élőről, és további 2 millió olyan honfitársunkról tett említést, aki csak kevéssel él a létminimum (60.857 Ft jövedelem) felett. Ez azt jelenti, hogy az ország lakosságának kb. 60 százaléka mindennapos megélhetési gondokkal küszködik – mondta. Óriásira nőtt az abszolút fizetésképtelenek száma. Ezreket lakoltatnak ki otthonukból, évről évre több százan szenvednek fagyhalált, alultápláltság és éhezés tapasztalható a napi 400-500 Ft-ból élők, köztük gyermekek körében. Látványosan nőtt az öngyilkosságok száma, élet- és emberellenes tendenciák ütötték fel a fejüket.
MINDENNAPI KÜZDELEM AZ ÉLETBEN MARADÁSÉRT
A rokkantakat érintő 2012. évtől érvényes jogszabályi változások és az „új komplex” minősítő rendszer bevezetése hidegzuhanyként hatott az érintettekre. A rokkantak az egészséges emberekhez viszonyítva jóval rövidebb ideig élnek, átlag 63 évig. Az ONYF és az NRSZH 2010. évi statisztikai adatai szerint a kb. 130 ezer fő elhunyt közül kb. 34 ezer fő volt megváltozott munkaképességű személy (I. II. és III. csoportbeli rokkant). „Minden nap egy új küzdelem az életben maradásért”- mondta egy végsőkig elkeseredett betegtársunk.